3 הבדלים בין סקימבורד פשוט לסקימבורד מקצועי

אם נכנסתם לעולם הסקימבורד ואתם שואלים את עצמכם איזה סקימבורד כדאי לכם לרכוש  – הגעתם למקום הנכון!
אלו הם ההבדלים העיקריים שחשוב לשים לב אליהם בין סקימבורד פשוט לסקימבורד מקצועי.

במאמר זה נתרכז בסקימבורדים שמיועדים למשטח החלקה שטוח – Flatland Skimboarding, זאת מכיוון שהתנאים שיש לנו בארץ מתאימים יותר לפלאטלנד מאשר לגלים.
כבר נתקלתי הרבה באנשים שרוצים לקנות סקימבורד גלים, אך לצערי אצלינו בישראל התנאים לכך נדירים ביותר (ובעיקר בחורף), אז כדאי לקחת את זה בחשבון.

זה לא אומר שעם סקימבורד מעץ אי אפשר לתפוס גלים, בהחלט אפשר עם טכניקה נכונה ואפילו להשתמש בגל כדי לקפוץ גבוה ולעשות תרגילים מגניבים.

1. עמידות נגד שחיקה ואורך חיים

סקימבורדים התפתחו מאוד במהלך השנים האחרונות וכיום חברות כמו DB Skimboards מציעות סקימבורדים מקצועיים עמידים שיכולים להחזיק אפילו חיים שלמים אם אתם יודעים לשמור עליהם כמו שצריך.
מה שמאפשר להם להיות עמידים כל כך זה שילוב של שני דברים עיקריים, איכות העץ שממנו הסקימבורד עשוי ושכבת הגנה נגד שחיקה. הגלשני סקימבורד של דיבי מצויידים בשניהם, הם עשויים מעץ מייפל גמיש וחזק ובשכבת הגנה שגם מספקת תנועה חלקה ומהירה על המים וגם מגנה משחיקה של חול ואבנים לאורך זמן.

2. ביצועים

מבחינת ביצועים של סקימבורד מקצועי לעומת סקימבורד פשוט, איך לומר את זה בפשטות – אם אתם חושבים שאתם מצליחים לעשות ביצועים יפים עם סקימבורד פשוט אתם לא תאמינו כמה זה מאתגר וכיף יותר לעשות אותם על סקימבורד מקצועי. אתם תגיעו רחוק יותר, מהר יותר והרבה יותר בסטייל.
לסקימבורד פשוט בדרך כלל אין מאפיינים כמו רוקר תלת מימדי המאפשר החלקה על כל צדדי הסקימבורד. סקימבורד פשוט הוא גם לרוב אינו דו כיווני, מה שמקשה על היכולת שלכם לעשות תרגילים מורכבים כמו פופ שאב איט ומקשה עוד יותר גם על הנחיתה (במיוחד אם נוחתים על הצד הנגדי).
לעומת זאת, הסקימבורד המקצועי יאפשר לכם לגלוש על כל צדדיו ועם הרוקר שלו תוכלו לבצע קפיצות ותמרונים ממש כמו סקייטבורד על המים. כדי להמחיש לכם אילו תרגילים אפשר לעשות עם סקימבורד כזה צפו בסרטון:

3. הנאה

מיותר לציין שאם אתם אנשים ספורטיביים שאוהבים ים ואקסטרים, אתם בטח תרצו להשתפר ולהגיע לרמה טובה בסקימבורד כדי שתוכלו להשוויץ קצת עם תרגילים וספינים על החוף. הסיבה העיקרית להנאה מהספורט היא ההשתפרות וההצלחה לאורך זמן, כשלומדים לשלוט על הסקימבורד ומתחילים לעשות מגוון שלם של תרגילים.
גם מי שעדיין לא מנוסה מספיק יהנה יותר לגלוש על סקימבורד מקצועי והסיבה לכך היא שהרבה יותר קל להתחיל איתו! שמעתם נכון, סקימבורד מקצועי אמנם יותר מהיר אך הוא גם יותר יציב ויותר נוח לביצוע תרגילים וספינים מתקדמים שאי אפשר לעשות עם סקימבורד רגיל.
בקיצור אם אתם רוצים באמת להינות ולממש את מלוא הפוטנציאל שיש לסקימבורד להציע – סקימבורד מקצועי יעשה את העבודה הזאת בשבילכם.

כמה כללים לשמירה על הסקימבורד:

1. תמיד לאחר גלישה, שטפו את הסקימבורד שלכם במים מתוקים כדי להוריד את המלח
2. ייבשו את הסקימבורד לאחר השטיפה, אפשר לייבש בשמש ולאחר מכן להעביר למקום מוצל
3. תמיד תאחסנו אותו במקום מוצל, לא בבגאז’ של האוטו וגם לא בחוץ בשמש כדי שהעץ יישמר
4. כשאתם איתו בחוף, אל תתקעו אותו בחול, זה יכול להוריד לכם את הגריפ, פשוט הניחו אותו על הרצפה.