שאלות נפוצות על סקימבורד בישראל

בפוסט הזה נענה על כל השאלות הכי נפוצות שאנו נתקלים בהם כשמדובר על סקימבורד בישראל.

היכן מוצאים את המקומות הכי טובים לסקימבורד?

ובכן, מעבר למה שכתוב בפוסט בבלוג שלנו 3 המקומות הכי טובים לסקימבורד בישראל, את המקומות הכי טובים לעיתים קרובות מוצאים לבד פשוט על ידי שיטוט וחיפוש בחוף האהוב עליכם. כמעט בכל חוף בישראל אפשר למצוא מקום טוב לסקימבורד. טיפ חשוב: שימו לב לשעות השפל, בדרך כלל השפל מתחיל משעות הצהריים-אחה"צ אז מומלץ להגיע בשעות הללו (וגם קצת פחות חם). ישנם ימים שבהם יש שפל חזק יותר וכמעט בוודאות יהיו תנאים טובים יותר לסקימבורד. את תנאי השפל אפשר לבדוק באתר הזה.

איפה אפשר למצוא גלים לסקימבורד?

לצערנו הרב התנאים בישראל מאפשרים גלים לסקימבורד רק לעיתים נדירות, כאשר יש סופה או ים גבוה מאוד אפשר למצוא מקומות לסקימבורד גלים באיזור חוף פלמחים. עד כה לא נתקלנו במקום שיכול לתת מענה באופן קבוע לגלים לסקימבורד ולכן אנחנו מתמקדים בפלאטלנד סקימבורד.

מה זה פלאטלנד סקימבורד?

פלאטלנד סקימבורד הוא סקימבורד שמיועד למשטח שהוא "פלאט" כלומר: שטוח. כשאין גלים בים, לעיתים קרובות נוצרים משטחים שטוחים עם מים רדודים עליהם אפשר לעשות סקימבורד. התרגילים בפלאטלנד סקימבורד לקוחים מעולם הסקייטבורד והגלישה, ניתן לקפוץ באוויר תוך כדי סיבוב של הסקימבורד, לקפוץ מעל חפצים, רמפות והרשימה עוד יכולה להתארך. גם גלים קטנים אפשר לתפוס ולהשתמש בהם כ"מקפצה" קטנה לתרגיל אווירי או סתם קפיצה מעל חפץ כלשהו.

איזה סקימבורד הכי מומלץ למתחילים?

סקימבורד למתחילים צריך להיות איכותי כדי לאפשר תהליך למידה אפקטיבי. סקימבורד באיכות ירודה יכול לגרום להתקדמות איטית וחוסר סיפוק מהספורט. לכן אפילו אם אתם מתחילים, עדיף לקנות סקימבורד איכותי שיתמוך בתהליך הלמידה ולא יעצור אתכם מלהתקדם כדי באמת להינות ולמצות את הפוטנציאל מהספורט.

איך עושים סקימבורד?

בדיוק בשביל זה צילמנו סרטון יוטיוב ייעודי שמסביר את כל השלבים שצריך לדעת לפני שמתחילים לעשות סקימבורד: לחצו כאן כדי לעבור לסרטון.

מה ההבדל בין סקימבורד מקצועי לסקימבורד פשוט?

גם על זה יש לנו פוסט ייעודי על ההבדלים בין סקימבורד פשוט למקצועי אבל בקצרה, סקימבורד פשוט מיוצר מחומרים זולים שנהרסים מהר ולעיתים גם מגביל את הביצועים שניתן לעשות איתו. סקימבורד מקצועי מיוצר מחומרים איכותיים, הוא יותר מהיר, יותר עמיד, יותר חזק ויותר נוח לביצוע תרגילים.

מהם ההבדלים בין הדגמים המקצועיים?

הדגמים שאנחנו מוכרים בסקימבורד ישראל הם כולם מקצועיים, כלומר – כולם עשווים מחומרים איכותיים ומיוצרים על ידי החברות המובילות בתחום. החברה המובילה ביותר בתחום היא DB Skimboards שאת הדגמים שלה בעיקר ניתן למצוא אצלינו בחנות.
אין הבדלים מאוד משמעותיים בין סקימבורד מקצועי אחד לאחר, כיוון שכולם גם ככה מיוצרים ממיטב החומרים, רוב השוני הוא בעיצוב.
ישנם גם הבדלים בביצועים אבל הם לא משמעותיים למי שרק מתחיל. רק מי שכבר מנוסה ויש לו את היכולת להבין את ההשפעה של צורה כזאת או אחרת יכול להתלבט בין יותר יציבות או יותר יכולת תמרון (בזה מסתכם השוני בצורה בעצם).
לכל מקרה אנחנו כאן תמיד אם תרצו להתייעץ 🙂