איך לעשות סקימבורד ב-6 צעדים פשוטים

אז לפני הכל, מהו בעצם סקימבורד?
סקימבורד הוא ספורט ימי הקיים מאז 1920!
לראשונה הסקימבורד שימש ככלי עזר למצילים שהיו צריכים לעבור את הגלים הגבוהים שנשברים על החוף, כך הם חסכו זמן והצליחו להגיע במהרה לאנשים שהיו זקוקים לעזרה. מדהים נכון?
הסקימבורד הוא גלשן קטן המיועד לגלישה על מים רדודים וגלים שנשברים על החוף.
בישראל אין לנו גלים מהסוג הזה ולכן בחרנו לעשות לכם מדריך סקימבורד למים רדודים (Flatland Skimboarding) שיסביר בפשטות כיצד אפשר לעשות סקימבורד בקלות!

לפני הכל אפשר גם לצפות בסרטון יוטיוב שלנו שמסביר איך עושים סקימבורד בקלות!1. מצאו מיקום טוב לסקימבורד (ספוט!)

כך נראה מקום טוב לסקימבורד

לפעמים דורש קצת חיפושים אך כשמוצאים מקום טוב תמיד אפשר לחזור ולהינות ממנו!

כמה טיפים:

  • וודאו שהמים במיקום יהיו רדודים ככל האפשר, בין 5 ל- 15 ס"מ.
  • ככל שהמים רדודים יותר כך תגיעו רחוק יותר ומהר יותר, אך שימו לב! שכבה מאוד דקה של מים תדרוש מכם שליטה טובה יותר ויציבות על הסקימבורד.
  • הספוט יכול להיות גם שלולית גדולה שהצטברה על החוף, בדרך כלל זה קורה כשיש גלים גבוהים או גאות חזקה.
  • בזמן השפל, החל מהשעה 15:00 והלאה נוצרים הרבה מקומות טובים לסקימבורד לאורך החוף, כל מה שצריך לעשות זה ללכת לאורך החוף ולמצוא אותם!

2. מרחו את הסקימבורד בשעווה / השתמשו בערכת אחיזה (גריפ)

אם אין לכם גריפ, וודאו שהסקימבורד שלכם מרוח היטב בשעווה (שתי שכבות לפחות!) לאחיזה טובה. אם יש לכם גריפ, עוד יותר טוב!

כך נראה סקימבורד עם ערכת אחיזה (גריפ)

3. עשו חימום לפני!

היכנסו לכושר, תזיזו ת'רגליים, חממו את הגוף, תרוצו קצת, עשו מתיחות (חשוב מאוד!) ובקיצור שמרו על שרירי הרגליים שלכם חמים וחזקים!

4. כיצד לאחוז את הסקימבורד כמו שצריך?

החזיקו את הסקימבורד יד אחת בחלקו האחורי (זנב הבורד) ויד שנייה בצד הבורד.
אחיזה זו יכולה להשתנות בהתאם לרגל הקדמית שלכם (ימין/שמאל). לדוגמה, אם רגל ימין קדימה, יד שמאל מחזיקה מאחור ויד ימין מהצד ולהיפך… או פשוט מה שנוח לכם, העיקר שיהיה לכם נוח לאחוז ולרוץ איתו ביחד.

כך אוחזים את הסקימבורד

5. כיצד זורקים את הסקימבורד?

הזריקה היא אלמנט מאוד חשוב והיא משפיעה בעיקר על המהירות שלכם על הסקימבורד ולביצועים שתצליחו לעשות איתו בזמן הקצוב שיש לכם כשאתם עליו.
זרקו את הסקימבורד במקביל לרצפה, האף שלו צריך להיות ממש מעט נוטה כלפי מעלה כדי שהוא לא יתחפר לכם בתוך החול ואז לא נגיע לשום מקום…
וודאו שהסקימבורד שט בכיוון הזריקה ולא מתחיל להסתובב. למתחילים זה יכול לקחת קצת זמן, פשוט תמשיכו לזרוק ישר ותדאגו שאתם מפעילים את הכח לכיוון הזריקה של הסקימבורד, לא ימינה מידי ולא שמאלה מידי. ציירו קו דמיוני שבו אתם רוצים שהסקימבורד ישוט ותתאמנו על זה עד שאתם מצליחים לזרוק אותו ישר. זה יעזור לכם בהמשך לעלות על הסקימבורד מהר יותר ולנצל את המהירות שלכם עליו בצורה טובה יותר!

6. העלייה על הסקימבורד

העלייה על הסקימבורד היא החלק הכי מפחיד למתחילים. הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת לכם זה – פשוט תתחילו באיזי, לא צריך למהר לשום מקום.

עלו על הסקימבורד. אל תקפצו עליו! אם תקפצו המשקל שלכם יגרום לסקימבורד לשקוע ולהתחפר בחול ואז אתם תיפלו וזה יהיה משעמם.
הדרך הנכונה לעשות זאת היא לרוץ אל הסקימבורד ולהעביר את האנרגיה של הריצה לסקימבורד עצמו תוך כדי קפיצה עם שתי הרגליים ביחד כאשר כיוון ההתקדמות שלכם הוא קדימה ולא למטה.
בתור התחלה, אל תרוצו, קחו כמה צעדים קלים, מצאו מקום רדוד ונחמד ותתחילו באיזי. חשוב מאוד לכופף ברכיים ולשמור על שיווי המשקל שלכם במרכז הסקימבורד. לאט לאט כשתרגישו יותר ביטחון הגבירו את מהירות הריצה שלכם ותתחילו לגלוש מהר יותר!

אלו היו שישה צעדים פשוטים שיעזרו לכם להתחיל לעשות סקימבורד, לאחר שתיישמו את הצעדים והטיפים הללו תוכלו להתחיל לעבוד על תרגילים למתחילים כמו סיבובים, קפיצות ועוד מגוון שלם של תרגילים מעולם הסקימבורד.

טיפ חשוב!
**בזמן שאתם עושים סקימבורד, תהיו זהירים והימנעו ממשטחים עם הרבה אבנים או עם סלעים. סקימבורד יכול לגרום לפציעות לא נעימות וכל הנעשה עם המידע שכתוב במדריכים שלנו הוא על אחריות המשתמש בלבד!