מתחילים לעשות סקימבורד

תרגילים למתחילים – רוב התרגילים של המתחילים יהיו תרגילים שנעשים במים, ללא "פופ" (קפיצה באויר עם הסקימבורד).

תרגילי סיבוב (Spins)

התרגילים הראשונים שלומדים רוב הגולשים המתחילים הם תרגילי ה-Spins, פשוט להסתובב.
כדי להסתובב עם הסקימבורד צריך לכופף ברכיים ולהושיט את היד לקרקע, זה יגרום לכם להתחיל להסתובב תוך כדי הגלישה. שימו לב איך הגולש בסרטון מושיט את היד לקרקע וגורם לסיבוב עם הסקימבורד.

טיפים:
1. השתמשו ביד "האחורית" כדי להתחיל את הסיבוב – אם רגל שמאל היא הרגל האחורית שלכם אז יד שמאל תהיה היד האחורית שאיתה תבצעו את הסיבוב לצד שמאל.
אפשר להשתמש ביד שאתם שמים בחול כדי "לדחוף" את עצמכם אל תוך הסיבוב כדי להסתובב מהר יותר.
2. התכופפו עם גב זקוף כשאתם שמים את היד בחול, אל תתכופפו במהירות גדולה מידי. זה יגרום לכם לצאת ממרכז שווי המשקל על הסקימבורד. לכן, שמרו על שיווי המשקל במרכז הסקימבורד, ותכופפו ברכיים כדי להגיע לחול ולסובב את עצמכם עם היד.
3. על מנת להסתובב כמו שצריך, התאימו את שיווי המשקל שלכם תוך כדי הסיבוב. הישענו כך שהחלק של הסקימבורד שנמצא לכיוון ההתקדמות הוא טיפה מחוץ למים. אם החלק הקדמי מאיזו שהיא סיבה ייכנס בתוך החול הסקימבורד יתחפר ואתם פשוט תיפלו.
4. מהירות – ככל שתעשו את הסיבוב מהיר יותר כך תספיקו לעשות יותר סיבובים, מהירות היא המפתח.

Flat Backside 180 – סיבוב גבי 180:
זהו מצב שבו אתם והסקימבורד מסתובבים ב-180 מעלות תוך כדי גלישה על המים. סיבוב גבי הכוונה לכך שהרגל האחורית מסתובבת לכיוון הגב.
כדי לבצע את התרגיל הזה צריך לסובב גם את אגן הירכיים יחד עם הרגל האחורית לכיוון הגב. הסקימבורד אמור להסתובב ב-180 מעלות כשאתם גולשים עליו.

טיפים:
השתמשו באגן הירכיים – אל תתנו לרגליים לעשות את כל העבודה, השתמשו בכוח של האגן לאותו כיוון שאתם מסתובבים אליו.
הובילו עם הראש – הפנו את הראש לאותו כיוון והובילו את עצמכם במבט תוך כדי הסיבוב, זה יעזור לכם להסתובב וללמוד את התנועה של כל הגוף ביחד.
סובבו את פלג הגוף העליון – לאותו כיוון ההתקדמות הסתובבו עם פלג הגוף העליון, יחד עם הראש ואגן הירכיים ביחד. שילוב של כל אלה יגרום לכם להסתובב.
תלמדו לעשות את זה מהר – תרגיל זה הוא חלק מעוד המון תרגילים נוספים אחרים וכדאי לשלוט בו ממש טוב על מנת להצליח לעשות תרגילים המשלבים אותו בעתיד. כמו ביג ספין לדוגמה (BigSpin יגיע בהמשך…)

Flat Frontside 180 – סיבוב קדמי 180:
אותו הדבר כמו סיבוב גבי 180, ההבדל היחיד הוא שבסיבוב קדמי, הרגל הקדמית היא זו שמסתובבת לכיוון הגב. אותם עקרונות של שימוש באגן הירכיים, הובלה עם הראש וסיבוב פלג גוף עליון תקפים גם כאן.

Body Varial – סיבוב הגוף ללא הסקימבורד:
בודי ואריאל הוא תרגיל שבו הגולש קופץ באוויר ומסתובב עם הגוף 180 או 360 מעלות תוך כדי שהסקימבורד לא מסתובב כלל אלא ממשיך ישר בכיוון הגלישה.
כדי לעשות את התרגיל הזה, כופפו קצת ברכיים, ופתחו זרועות כשאתם מתכננים לקפוץ.
קיפצו לאוויר וסובבו את הגוף. הסתכלו על הסקימבורד כדי להבטיח שתנחתו עליו ותמשיכו לגלוש.
שימו לב שאם אתם תעשו סיבוב של 180 מעלות, לאחר הנחיתה אתם תהיו הפוכים ברגליים, כלומר אם התחלתם ברגל ימין קדימה ועשיתם סיבוב של 180 מעלות אתם תנחתו עם רגל שמאל קדימה. זה קצת מאתגר להתרגל לזה בהתחלה אבל זה טוב לשיווי משקל ולתרגילים נוספים שתעשו בעתיד!

טיפים:
סיבוב – הסיבוב של הגוף יכול להיות לצד הגבי – כאשר הכתף האחורית מסתובבת לכיוון הגב או לצד הקדמי – כאשר הכתף הקדמית מסתובבת לכיוון הגב. הסיבוב יכול להיות 180, 360 או יותר, תלוי באיזו רמה אתם שולטים בתרגיל. רוב האנשים מרגישים שהצד הגבי קשה יותר כיוון שיש פחות שדה ראיה מאשר לצד הקדמי.
קפצו גבוה על מנת להסתובב יותר, אם תרצו להסתובב 360 תצטרכו לקפוץ גבוה יותר מאשר סיבוב של 180, או לחלופין להסתובב יותר מהר.
אל תסובבו את הסקימבורד ביחד איתכם – אם הסקימבורד מסתובב לכם תוך כדי שאתם קופצים ומנסים לבצע את התרגיל זהו סימן שהתחלתם את הסיבוב מוקדם מידי, לפני שהרגליים שלכם התנתקו מהסקימבורד. לכן חשוב להתחיל את הסיבוב רק לאחר שהרגליים שלכם באוויר. אל תשתמשו בסיבוב של הרגליים, השתמשו בפלג הגוף העליון יותר. התאמנו על הטכניקה הזאת. כדי להתאמן אתם תצטרכו שותף. עמדו מול השותף שלכם לסקימבורד קפצו לאוויר ועשו בודי ואריאל במקום. השותף שלכם יגיד לכם אם זה היה בקסייד (גבי-לכיוון הגב) או פרונטסייד (קדמי). זה יעזור לכם להתאמן על הסיבוב של פלג הגוף העליון והאגן.
זהו בהחלט תרגיל טוב לשיווי משקל ולעוד תרגילים בהמשך, תלמדו אותו בכיף, בהצלחה!

ה-Body Varial בוידאו נעשה כאן עם קפיצה, וזהו תרגיל קשה יותר, אז רק בשביל שתבינו על מה מדובר:

Hippy Jump – קפיצת היפי:
היפי ג'אמפ זה כאשר קופצים מעל אובייקט כלשהו תוך כדי שהסקימבורד עובר מתחת לאובייקט. אובייקטים נפוצים הם בולי עץ וריילים.
כדי לעשות היפי ג'אמפ גלשו לעבר הבול עץ/רייל בברכיים מכופפות קצת. קפצו לאוויר תוך כדי שאתם עוברים מעל הרייל/בול עץ, תראו שבטוח לנחות על הסקימבורד שלכם לאחר שהוא עבר מתחת ותנחתו עליו.

טיפים:
היזהרו לא לקפוץ בטעות עם הסקימבורד ביחד, זה יגרום לכך שהסקימבורד יפגע בבול עץ/רייל ואתם כנראה תפלו ביחד איתו.

טיפ חשוב!
**בזמן שאתם עושים סקימבורד, תהיו זהירים והימנעו ממשטחים עם הרבה אבנים או עם סלעים.
סקימבורד יכול לגרום לפציעות לא נעימות וכל הנעשה עם המידע הזה הוא על אחריות המשתמש בלבד!